„Lingua Franca” Zamieszczone Styczeń 22, 2014

Wyłączone

Międzynarodowy Festiwal Języków “Lingua Franca” miał miejsce na terenie naszego ośrodka w dniach 26.10 do 02.11.2013 roku.

Młodzież z trzech krajów- Polski: Gimnazjum nr.4 w Mszanie Górnej, Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Mszanie Górnej, Szkoły Podstawowej nr 1 w Kasince Małej, Ukrainy z Charkowa, Mikołajowa i Szczorsu oraz ze Svilengradu w Bułgarii wspaniale się bawiła, poznając obyczaje i kulturę trzech krajów, ćwicząc język angielski oraz poznając rówieśników z państw uczestniczących.

Festiwal był organizowany pod patronatem projektu Unii Europejskiej- E-Twinning plus. W ramach festiwalu uczniowie prezentowali swoje kraje, swoje szkoły, tańce ludowe z okolic gdzie mieszkają potrawy regionalne ze swoich krajów. Była również okazja spróbowania słodyczy w ramach Sweet Table.  Haloween był okazją do zorganizowania Balu Przebierańców, a każdy dzień kończyła dyskoteka.

Były to na pewno niezapomniane chwile dla wszystkich uczestników festiwalu a poniższy link jest do filmu nakręconego w trakcie pobytu.